Nagymamám már a harmadik adag szilvalekvárját főzi be, és ezt olyan lelkesedéssel teszi, hogy most én is kedvet kaptam a szilvázáshoz. Bár bevallom, mindeddig nem alakult ki semmilyen kötődésem a szilvához, most mégis muszáj volt kezdenem valamit azzal a rengeteg szilvával, ami már jó ideje ott üdült egy nejlonzacskóban a hűtőben. Úgy gondoltam egy szilvás pite tökéletes zárása lesz az idei szilvaszezonnak.
A pitét most kivételesen nem fedtem be teljesen, hanem kis hengereket formáztam a tészta egyharmadából, és miután kitöltöttem szilvával a tésztakosarat, a tészta megmaradt részét ráhelyeztem a tetejére. El kell hogy mondjam az eredeti recept almás piteként funkcionál, amit már barackos sőt meggyes piteként is elkészítettem, de szilvás piteként is remek lett. Pláne vasárnap reggelire.
Recept:
35 dkg liszt
20 dkg cukor
2 tojás
2 evőkanál jeges víz
18 dkg vaj
60 dkg magozott szilva
2 evőkanál liszt
1 evőkanál citromlé
fél-1 kávéskanál őrölt fahéj
2 dkg vaj
1. Összekeverem a lisztet, a cukor nagy részét és a vajat morzsásra, majd hozzáadok 1 tojást és annyi vizet, hogy sima masszává álljon össze a tészta. Lisztezett pulton gyúrom össze, és letakarva a hűtőbe teszem fél órára.
2. Előmelegítem a sütőt 180 fokra. Kikenem vajjal a piteformát, és előkészítem a szilvás tölteléket. A szilvát alaposan megmosom, kimagozom, és negyedekre vágom. Hozzákeverem a lisztet, a citromlevet a maradék cukrot és a fahéjat.
3. A tészta kétharmadát lisztezett pulton vagy két sütőpapír között akkorára nyújtom hogy ki tudjam bélelni vele a formát. A tészta üregét megtöltöm a szilvával, morzsolok rá egy kis vajat.
4. A maradék tésztából kis hengereket formázok és befedem vele a pitét. A pite szélét és a tetejét megkenem a felvert tojással. A sütő alsó részében kb. 40 percig sütöm, vagy ameddig a teteje meg nem barnul.
Gyere és látogass el a Facebook oldalamra vagy kövess az Instagramon és a Pinteresten.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: