Wannabe Chef

Illatos kacsa forró levesben, udonnal

Vitathatalanul itt a tél, napközben is 0 fok alatt maradt a hőmérséklet. Szombaton, mire hazaértem a biopiacról, teljesen átfagytam annak ellenére, hogy még a kapucnit is felhúztam a fejemre, ami igencsak nagy szám nálam! A piacon sikerült vennem pakchoi-t, ami egy fantasztikus (és nagyon igénytelen) zöldség és fodros kelt is, amire azt mondta az eladó, hogy ez egy kisebb fej, de még így is alig tudtam beszuszakolni a kosárba! Ha pakchoi kerül a házhoz, akkor abból ázsiai lesz! Így történt most is. Gyorsan szerettem volna finomat és valami melegítőt, ezért hát leves készült. Illatos kacsával és udonnal.

Már párszor írtunk arról (pl. itt, itt és itt is), hogy mennyire szeretjük az ázsiai tésztás leveseket. Nem is levesek ezek a szó klasszikus (magyar) értelmében, hanem egytálételek, mert a tészta jó nagy adagban van jelen a levesben egyéb körítés, mint pl. husi, zöldségek társaságában. Ha megeszünk egy adagot, tutira nem leszünk éhesek egy jó darabig és a meleg (esetenként többé-kevésbé csípős) leves még jól át is melegíti az embert. Télen egyenesen kötelező! Hétköznapi gyors vacsiként is kitűnő.

A mostani levesbe udon tészta került illatos kacsamell csíkokkal, gombával, szójacsírával, sárgarépa szalagokkal és pakchoi-jal. A leves tetejét karikákra vágott zöldhagyma szárral szórtuk meg. Az alaplé improvizáció, elkészíthető zöldség alapléből, vagy húslevesből is. (Bár a húsleves íze kissé erős lenne és nem biztos, hogy harmonizálna az illatos kacsamell csíkokkal, de próba, szerencse!) Arról, hogy milyen tészta az udon, itt olvashattok. Bármilyen ázsiai tésztával elkészíthető!

Hozzávalók (2 igazán nagy, v. 3 kisebb adaghoz): 

– 1/2 kacsa mell bőre nélkül, 2 mm széles “szeletekre” vágva

– 2 köteg udon tészta

– 10 dkg szójacsíra (follpack-kal lefedve, 1 percig mikrózva)

– 1/2 sárgarépa szalagokra vágva (hámozóval)

– 2 szárított shiitake gomba v. 2 gomba (felszeletelve, seprenyőben megpirítva)

– 1 pakchoi (negyedekre vágva, az alaplében 1-2 percig balnsírozva)

– újhagyma zöldje felkarikázva

– 8 dl zöldség alaplé+szójaszósz+ 1ek miszo paszta (elhagyható)

A hús páckeverékéhez:

– 1 ek szójaszósz+1 ek vodka (vagy szake)+1 ek frissen facsart narancslé+1-2 jó késhegynyi kínai öt fűszer

1. Először bepácoljuk a húst a fenti keverékbe 20-30 percre. Ha szárított shiitake gombát használunk, áztassuka  gomát forró vízbe 20 percre (ennyi idő alatt megpuhul). Amíg pácolódik a hús, elkészítjük a levest, kifőzzük a tésztát és előkészítjüka  zöldségeket.

(A szójacsírát mikrózhatjuk is.)

2. 8 dl zöldségalaplét felforralunk, szójaszósszal ízesítjük, beledobjuk a sárgarépa csíkokat és a pakchoit és 1 percig főzzük,  (a  répa maradjon roppanós, ne törjön szét)! Lezárjuk a leves alatt a lángot hozzákeverünk 1 ek miszo pasztát (el is hagyható).

3. Jön a kacsasütés! Egy srpenyőben vagy kiolvasztunk keveset a kacsa hájából, vagy 1 -2 ek olajon gyorsan átpirítjuk a kacsamell csíkokat. Ne párolódjanak, hirtelen PIRULJANAK!

4. Tálalás: egy tálkába teszünk 1 adag tészát, erre annyi levest merünk, hogy ellepje. Erre jöna  feltét; sárgarépa csíkok, pakchoi levelek, gomba szeletek, kacsahús, szójacsíra, majd szórjuk meg az egészet karikákra vágott újhagyma szárával. És kész!

Kb. ugyan annyi idő begépelnii, mint elkészíteni!!!!

Gyere és látogass el a Facebook oldalamra vagy kövess az Instagramon és a Pinteresten.

Címkék: , , , ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!