A Kicsikókusz vegán blogot azóta követem rendszeresen, mióta megismertem Márta nyersétel blogját is, ezután kezdtem el készíteni én is nyers és vegán ételeket. Stefánkovits Fanni, a Kicsikókusz vegán blog írója nagyon szereti a szokatlan ízpárosításokat, ezért aki szeret kísérletezni a konyhában és egészségesen étkezik, az
mindenképp látogassa meg az oldalát. Olvassátok el a vele készült interjút és próbáljátok ki a receptjét is, amit a vendég bejegyzésünkben meg is osztunk veletek. Fannitól egy kendermaglisztes magropogós receptet kaptunk, avokádókrémmel. A kendermag egy nagyon egészséges hozzávaló, ezért javasolja Fanni, hogy ezzel próbáljátok ki a receptet, de ezt helyettesíthetitek kétszer annyi lenmagliszttel.
Kendermaglisztes magropogós avokádókrémmel
Mióta írod a Kicsikókusz blogod?
Idén márciusban kezdem.
A Kicsikókusz tulajdonképpen egy nyers és vegán specialista blog?
Igen, többnyire nyers vagy olyan vegán receptek amelyek csakis feldolgozatlan hozzávalókból, glutén és cukormentesen készülnek. Ezért elég sokfajta étrendbe beilleszthetőek mivel több speciális kitételnek felelnek meg.
Lila káposztás smoothie, zöldségspagetti és édes cékla golyók is megtalálhatók a blogodon. Szeretsz kísérletezni?
Az a lételemem! Szerintem még sosem készítettem el pontosan ugyanazt az ételt. Imádok improvizálni és sokszor gondolkodom úgy, hogy az adott hűtőmben lévő zöldség/gyümölcsből mit lehetne kihozni. A bizarr hangzású dolgok pedig mindig felkeltik a figyelmemet, például különös ízpárosítások, vagy váratlan felhasználási módok.
Honnan inspirálódsz?
Nézelődök blogokon, instagramon, ám többnyire bárhonnan, nem feltétlen nyers étel blogokról, az is előrfordul, hogy olvasok egy érdekes torta receptet és megtetszik az ízesítése. Akkor azt átdolgozom az én variációmra.
A nyers táplálkozással együtt vezettél be más egészséges szokásokat is az életedbe?
Minden nap jógázom.
Milyen ötleteket adnál azoknak, akik szeretnének áttérni a nyers táplálkozásra?
Ha fokozatosan emelik a zöldség és gyümölcsbevitelt és közben újabb és újabb recepteket próbálnak ki, hamar rájönnek majd, hogy ebben az étkezésben is ugyanannyi lehetőség van, amiket felfeldezni egy teljesen új élmény. Ugyanakkor ha változatosan újdonságokat vezetnek be akkor hamar elfelejtődik az esetleges ’hiányérzet’. Ettől függetlenül szerintem fontos, hogy ne legyünk magunkhoz túl szigorúak sem, próbáljanak meg figyelni a jelekre inkább, mit kíván a szervezetük.
MIvel foglalkozol, amikor nem blogolsz és nem főzől?
Most diplomáztam le művészet menedzsmentből. Szeretnék saját vállalkozást kezdeni.
Van példaképed a gasztronómiában, esetleg a blogírásban?
Kifejezetten példaképem nincsen, de nagyon sok inspiráló bloggert követek, nem tudnék egyet kiemelni. A hazai gasztro világban még sok mindenkit nem is ismerek, mivel még csak most csöppentem bele. Inkább külföldi oldalakon nézelődök, mivel ebben a témában sokkal több mindent lehet találni.
Hogyan képzeljük el a konyhádat?
Valójában egészen pici, ám mégis valahogyan mindig odatömörülünk, a legtöbb élet ott zajlik. Leggyakrabban az aprítógépem kerül elő a fagyasztóm pedig mindig tele van banánnal. A konyhabútort én terveztem és ezüst színű, az egyik falon pedig lóg egy faág. Az étkezőasztalkám is a konyhában van.
Gyere és látogass el a Facebook oldalamra vagy kövess az Instagramon és a Pinteresten.