Tiroli Schlutzkrapfen zsályás vajban

Ez a tésztás étel  egy zöldfűszeres tortellini receptemre emlékeztet, ami végül a wannabe chef blog elindítására ösztönzött. Egy zöldfűszeres tortellini fotójával pályáztam több évvel ezelőtt egy főzőversenyre, aminek egyik “kiválasztottja” lettem. Ezután rengeteget inspirálódtam, később megszületett a wannabe chef ötlete…

Azóta sokszor elkészült már itthon a tortellini, néhány héttel ezelőtt pedig találtam egy hasonló receptet: Ennek neve “tiroli schlutzkrapfen”, egy igazi tiroli népi eledel. A schlutzkrapfen szó a tiroli schlutzen igéből ered, ami körülbelül siklást jelent. Különböző vidékeken nevezik Schlutzkrapfen- vagy Schlickkrapfennek is. Hasonlít az olasz raviolihoz vagy a sváb specialitásként ismert Maultasche-hoz. Zsályás vajban melegítik össze, tölteléke vidékenként változik, hagyományosan marhahús és burgonya, de főleg spenóttal és céklával készítik. Az eredeti receptben krémtúróval töltötték, én most túrót és zöldfűszert kevertem bele. 

Tiroli Schlutzkrapfen

Eredeti recept: Alnatúra Szakácskönyv

Fotó: Molnár Orsi

Ételfotó és styling workshop: Pasztellbarokk

Hozzávalók:

500 g sima búzaliszt

3 közepes nagyságú tojás

tengeri só

1-2 ág friss lestyán vagy kakukkfű + fél csokor snidling (helyettesíthető más zöldfűszerrel is, például bazsalikommal, petrezselyemmel is)

400 g túró

bors

2 ág zsálya

4-5 ek vaj

reszelt parmezán (ízlés szerint)

Ezen kívül: liszt a nyújtáshoz

1. A lisztből, a tojásokból, 1 tk sóból és kb.  100 ml langyos vízből sima, rugalmas tésztát gyúrok, frissentartó fóliába teszem és kb. fél óráig szobahőmérsékleten pihentetem.

2. A zöldfűszereket apróra vágom, és összekeverem a túróval. Sózom, borsozom.

3. A tésztát lisztezett deszkán nagyon vékonyra nyújtom, és kb. 8-9 cm átmérőjű szaggatóval köröket szúrok ki belőle.

4. Mindegyik közepébe 1 teáskanálnyi tölteléket teszek, félbehajtom és körben a széleket villával összenyomkodom. A túrós-zöldfűszeres töltelékből több marad, így fel lehet használni később, mondjuk vacsorára, kenyérre kenve, nagyon finom!

5. A töltött tésztákat forrásban lévő sós vízben adagonként kb. 4 percig főzöm, amíg a víz tetejére fel nem jönnek. Szűrőkanállal kiveszem őket, majd lecsepegtetem.

A zsálya leveleit lecsepegetem, a vajat serpenyőben felolvasztom, és a zsályát megfonnyasztom benne. A töltött táskákat a vajhoz adom, és 2-3 perc alatt összemelegítem. Tányérokba szedem, végül mindegyikre némi parmezánt reszelek.

Címkék: , ,

Gyere és látogass el a Facebook oldalamra vagy kövess az Instagramon és a Pinteresten.

Tovább a blogra »