Wannabe Chef

Zeller-póréhagyma krémleves madársalátával, kecskesajtos bagettel

Nem vagyok egy nagy zeller rajongó, de próbálok barátkozni vele… Remoulade salátában szeretem, biztosan azért, mert a többi zöldség és az öntet tompít kicsit az ízén, viszont arar egyelőre nem érzek késztetést, hogy csak magában (pl. sütve) kipróbáljam.

Télen nálam mindig előtérbe kerülnek a krémlevesek. Egy-egy hosszú nap után amikor átfagyva hazaérek nincs kedvem sokat pepecselni a főzéssel, viszont kívánok valami finomat, ami gyorsan átmelegít. Ilyenkor a legjobb egy jó sűrű krémleves (lehetőleg minimális tejszínnel, vagy tejszín nélkül). Egy ideje már foglalkoztat a gondolat, hogy ki kellene próbálnom a zeller krémlevest, de tettekhez csak ma folyamodtam először…

Először arra gondoltam, hogy póréhagymás zeller krémlevest készítek amikor megakadt a szemem egy csomag, a hűtőben lapuló és saláta formájában már nem éppen vállalható madársalátán. Elhatároztam hát, hogy azt is a leveshez adom majd, legalább kicsit feldobja a színével. Nem bántam meg. Gyönyörű színe lett a levesnek és nagyon friss íze! A száraz bagettből készült pirítós a kecskesajttal pedig már csak a hab volt a tortán; nagyon pikánssá tette a levest.

Nagyon gyorsan elkészíthető és igazi színterápia ebben a csúnya időben!

 

Hozzávalók (kb. 3-4 adaghoz):

– kb. 20 dkg zeller hámozva, felkockázva

-20-25 dkg poréhagyma, vékony karikákra vágva

-7-8 dl zöldség-, v. csirke alaplé

– 10 dkg madársaláta

– 1 csipet rukkola, vagy 1 mk őrölt mustármag (el is hagyható)

– 2-3 ek oliva olaj

– só, bors

– pirított bagett szeletek és friss, kenhető kecskesajt

 

1. Egy lábasban felmelegítem az olajat, majd a póréhagymát kicsit megfonnyasztom az olajon (kevergetem, nehogy odaégjen, 4-5 perc).

2. A hagymához keverem a zellerkockákat, 1-2 percig együtt párolom-pirítom a hagymával, majd felöntöm az alaplével és lefedve addig főzöm, amíg a zeller és a hygma megpuhul 8max. 30 perc).

3. A levest turmixgépbe öntöm, hozzáadom a madársalátát (pár darabot félreteszek a díszítéshez), ha van, 1 csipet rukkolát, vagy 1 mk őrölt mustármagot. Jól összeturmixolom, ha szüksége, még ízesítem sóval, esetleg borssal.

4. Tálaláskor tányérba szedem, kecskesajttal megkent bagettet és 1-1 madársalátát teszeka  levesekre. Frissen őrölt fekete borssal meghintem.

A rukkola, illetve a mustármag nem létszükséglet, viszont ad egy pici, pikáns ízt a levesnek. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy igen alacsony kalóriatartalmú leves!) Nekünk annyira ízlett, hogy a zellert mással párosítva is ki fogom próbálni.

Gyere és látogass el a Facebook oldalamra vagy kövess az Instagramon és a Pinteresten.

Címkék: ,

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!